  • 100-100RW-S
100-100RW-S
advertisement
Manufacturer No:
100-100RW-S
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-100-100RW-S
Package:
Datasheet:
Description:
100-100RW-S datasheet pdf and Attenuators product details from Anaren stock available at HK JDW
Step5Bar-code shipping tag
100-100RW-S
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    5A991.B.2
  • Resistance
    100Ohm
  • Power (Watts)
    100W
  • Additional Feature
    OPERATING FREQUENCY: 3GHZ
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    100W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    100°C
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~3GHz