  • 10018784-10002TLF
10018784-10002TLF
advertisement
Manufacturer No:
10018784-10002TLF
HK JDW NO:
44-10018784-10002TLF
Package:
Datasheet:
10018784-10002TLF
Description:
CONN PCI EXPRESS 98POS VERT PCB
Step5Bar-code shipping tag
10018784-10002TLF
    Select All
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Material - Insulation
    Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 85°C
  • Packaging
    Tray
  • Termination
    Solder
  • Number of Positions
    98
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Female
  • Contact Type
    Cantilever
  • Pitch
    0.039" (1.00mm)
  • Contact Finish
    Gold
  • Card Type
    PCI Express?
  • Read Out
    Dual
  • Family
    Card Edge Connectors - Edgeboard Connectors
  • Features
    Board Guide, Locking Ramp
  • Contact Finish Thickness
    30μin (0.76μm)
  • Card Thickness
    0.062" (1.57mm)