  • 10023061-10227LF
10023061-10227LF
advertisement
Manufacturer No:
10023061-10227LF
HK JDW NO:
44-10023061-10227LF
Package:
Datasheet:
10023061-10227LF
Description:
DIMM Connectors 240P W/PLASTIC POST
Step5Bar-code shipping tag
10023061-10227LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    Tray
  • Published
    2011
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    2mm
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    1mm
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Insulation Resistance
    1MOhm
  • Height
    25.6mm
  • Length
    147.5mm
  • Contact Finish Thickness
    15.0μin 0.38μm
  • Length - Tail
    3.18mm