  • 10023061-10228LF
10023061-10228LF
advertisement
Manufacturer No:
10023061-10228LF
HK JDW NO:
44-10023061-10228LF
Description:
Conn DDR2 DIMM Socket SKT 240 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tray
Step5Bar-code shipping tag
10023061-10228LF
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    2mm
  • Depth
    7.6mm
  • Current Rating
    500mA
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Contact Resistance
    30mOhm
  • Insulation Resistance
    1MOhm
  • Height
    25.6mm
  • Length
    147.5mm
  • Length - Tail
    3.18mm