  • 10084749-P030002LF
10084749-P030002LF
advertisement
Manufacturer No:
10084749-P030002LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10084749-P030002LF
Package:
Description:
CABLE ASSY MINISAS 26POS 3M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10084749-P030002LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Published
    2013
  • Feature
    Key Slot 4-6 (both), Pull Tab
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug to Plug
  • Number of Positions
    26
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    500mA
  • Number of Conductors
    16
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Cable Type
    Round
  • Cable Length
    3m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG