  • 1008HS-153EKFS
1008HS-153EKFS
advertisement
Manufacturer No:
1008HS-153EKFS
HK JDW NO:
216-1008HS-153EKFS
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
1008HS-153EKFS
Step5Bar-code shipping tag
1008HS-153EKFS
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    1008HS
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.7Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    24MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Rated Current-Max
    0.2A
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm