  • 1008HS-470TJLC
1008HS-470TJLC
advertisement
Manufacturer No:
1008HS-470TJLC
HK JDW NO:
3194-1008HS-470TJLC
Step5Bar-code shipping tag
1008HS-470TJLC
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Construction
    Chip
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.16Ohm
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1008
  • Rated Current-Max
    1A
  • Inductance-Nom (L)
    0.047 µH
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 350 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    1500MHz