  • 1008LS-332XJLB
1008LS-332XJLB
advertisement
Manufacturer No:
1008LS-332XJLB
HK JDW NO:
3194-1008LS-332XJLB
Package:
Datasheet:
1008LS-332XJLB
Step5Bar-code shipping tag
1008LS-332XJLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 20 hours ago)
  • Mount
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    450mA
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Q Factor
    32
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.46Ohm
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 50 MHZ
  • Height
    2.03mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    2.79mm