  • 1008PS-683KLB
1008PS-683KLB
advertisement
Manufacturer No:
1008PS-683KLB
HK JDW NO:
3194-1008PS-683KLB
Step5Bar-code shipping tag
1008PS-683KLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Mount
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    260mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    380mA
  • Q Factor
    45
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.8Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    68 µH
  • RMS Current (Irms)
    260mA
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT: 1 MHz
  • Height
    2.74mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.78mm