  • 100MU682MA13216
100MU682MA13216
advertisement
Manufacturer No:
100MU682MA13216
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-100MU682MA13216
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 6800pF Film Capacitor ±20% 1206 (3216 Metric) Solder Pads 100V-DC Acrylic, Metallized Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
100MU682MA13216
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm