  • 100NHG1B-690
100NHG1B-690
advertisement
Manufacturer No:
100NHG1B-690
HK JDW NO:
256-100NHG1B-690
Package:
Rectangular, Blade
Datasheet:
Description:
NH FUSE 100AMP 690V gG SIZE 1 DUAL IND
Step5Bar-code shipping tag
100NHG1B-690
    Select All
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    120kA
  • Melting I2t
    22000
  • Class Code
    NH
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Holder
  • Package / Case
    Rectangular, Blade
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    2.953Lx2.047W x 2.165 H 75.00mmx52.00mmx55.00mm
  • Feature
    Indicating
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Electrical, Industrial
  • Current Rating (Amps)
    100A
  • Voltage - Rated AC
    690V