  • 10110818-3010LF
10110818-3010LF
advertisement
Manufacturer No:
10110818-3010LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10110818-3010LF
Package:
Datasheet:
Description:
Ethernet Cables / Networking Cables 28AWG SFP+CBL ASY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10110818-3010LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Number of Pins
    20
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Current Rating
    500mA
  • Number of Conductors
    4
  • Max Current Rating
    500mA
  • Cable Length
    1m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG