  • 10114826-00011LF
10114826-00011LF
advertisement
Manufacturer No:
10114826-00011LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
HK JDW NO:
44-10114826-00011LF
Package:
Datasheet:
Description:
1 Rows Receptacle Bulk Natural 11 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp 10114826 Polyamide
Quantity:
In Stock : 3881
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
10114826-00011LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    Polyamide
  • Packaging
    Bulk
  • Series
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    11
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Natural
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Receptacle
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.049 1.25mm
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    1A
  • Number of Contacts
    11
  • Contact Resistance
    20mOhm
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Note
    Contacts Not Included
  • Max Current Rating
    1A
  • Max Voltage Rating (DC)
    125V
  • Contact Termination
    Crimp
  • Length
    15.5mm