  • 10127816-10LF
10127816-10LF
advertisement
Manufacturer No:
10127816-10LF
HK JDW NO:
44-10127816-10LF
Description:
2 Rows Plug Bulk Natural 10 Positions Panel Mount, Snap-In Male Pin Crimp Minitek® Pwr 4.2 Nylon
Quantity:
In Stock : 2860
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
10127816-10LF
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Cable, Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Housing Material
    Nylon
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Minitek® Pwr 4.2
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug
  • Number of Positions
    10
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Natural
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Fastening Type
    Locking Ramp
  • Contact Type
    Male Pin
  • Pitch
    0.165 4.20mm
  • Orientation
    Straight
  • Row Spacing
    0.165 (4.20mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Max Current Rating
    9A