  • 10138200-101LF
10138200-101LF
advertisement
Manufacturer No:
10138200-101LF
HK JDW NO:
44-10138200-101LF
Description:
Boltrack™ Series Receptacle IDC Black 12 Positions Pitch: 0.079 2.00mm -40°C~125°C Tray Free Hanging (In-Line)
Quantity:
In Stock : 75
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
10138200-101LF
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Boltrack™
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    IDC
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    12
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    4
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Pitch
    0.079 2.00mm