  • 1025R-92F
1025R-92F
advertisement
Manufacturer No:
1025R-92F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-1025R-92F
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1025R-92F
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Series
    1025R
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.250L 2.41mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Current Rating
    28mA
  • Reference Standard
    MS75085
  • Lead Length
    38.1mm
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    790kHz
  • DC Resistance (DCR)
    72Ohm Max
  • Max DC Current
    28mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.4MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 790kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Diameter
    2.41mm