  • 103-220JS
103-220JS
advertisement
Manufacturer No:
103-220JS
HK JDW NO:
79-103-220JS
Step5Bar-code shipping tag
103-220JS
  • Material - Core
    Phenolic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    103
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    950mA
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    108mOhm Max
  • Max DC Current
    950mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 50MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm