  • 105R-331HS
105R-331HS
advertisement
Manufacturer No:
105R-331HS
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-105R-331HS
Package:
Nonstandard, 2 Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
105R-331HS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, 2 Lead
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    50.008559mg
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    105R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    620mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    620mA
  • Inductance
    330nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm Max
  • Max DC Current
    620mA
  • Frequency - Self Resonant
    280MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 25MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25MHz
  • Height
    1.91mm
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm
  • Length
    2.54mm
  • Width
    2.54mm