  • 106-M2-P10-10A
106-M2-P10-10A
advertisement
Manufacturer No:
106-M2-P10-10A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-106-M2-P10-10A
Package:
Datasheet:
106-M2-P10-10A
Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 48VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
106-M2-P10-10A
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Published
    2001
  • Series
    106
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Voltage - Rated DC
    48V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V