  • 10613-24-9CS2076
10613-24-9CS2076
advertisement
Manufacturer No:
10613-24-9CS2076
HK JDW NO:
798-10613-24-9CS2076
Package:
Datasheet:
10613-24-9CS2076
Description:
COAX CABLE-DATA BUS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10613-24-9CS2076
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Dielectric Material
    Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
  • Conductor Material
    Copper, Silver Coated
  • Jacket (Insulation) Material
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    150°C
  • Published
    2015
  • Series
    CHEMINAX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Cable Type
    Twinaxial
  • Impedance
    77Ohms
  • Jacket Color
    White
  • Conductor Strand
    19 Strands / 36 AWG
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.146 (3.71mm)
  • Shield Type
    Double Braid
  • Dielectric Diameter
    0.048 (1.22mm)