  • 108R-183J
108R-183J
advertisement
Manufacturer No:
108R-183J
HK JDW NO:
79-108R-183J
Step5Bar-code shipping tag
108R-183J
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    108R
  • Size / Dimension
    0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    75mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    21MHz
  • Q @ Freq
    32 @ 2.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    32
  • Inductance Frequency - Test
    2.5MHz
    1010
  • Rated Current-Max
    0.075A
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.91mm