  • 109BC12FD7-1
109BC12FD7-1
advertisement
Manufacturer No:
109BC12FD7-1
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109BC12FD7-1
Package:
Datasheet:
109BC12FD7-1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
109BC12FD7-1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.073lb 33.11g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    San Ace B52
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 51mm Lx52.6mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    960mW
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.080A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    Varies Based on Temperature
  • RPM
    5100 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    3.6 CFM (0.101m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Voltage Range
    6V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.520 in H2O (129.5 Pa)