  • 109BC24HD7-1
109BC24HD7-1
advertisement
Manufacturer No:
109BC24HD7-1
HK JDW NO:
689-109BC24HD7-1
Package:
Datasheet:
109BC24HD7-1
Step5Bar-code shipping tag
109BC24HD7-1
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    Square/Rounded - 51mm Lx52.6mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Power (Watts)
    1.2W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.050A
  • Lifetime @ Temp
    Varies Based on Temperature
  • RPM
    5600 RPM
  • Air Flow
    4.0 CFM (0.112m3/min)
  • Noise
    40.0 dB(A)
  • Voltage Range
    12V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.660 in H2O (164.4 Pa)