  • 109BM24MD2-1
109BM24MD2-1
advertisement
Manufacturer No:
109BM24MD2-1
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109BM24MD2-1
Step5Bar-code shipping tag
109BM24MD2-1
    Select All
  • Weight
    0.386lb 175.09g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Series
    San Ace B97
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 97.2mm Lx94.5mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    3.6W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    Varies Based on Temperature
  • RPM
    2700 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Blower
  • Air Flow
    20.5 CFM (0.574m3/min)
  • Noise
    43.5 dB(A)
  • Voltage Range
    12V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.478 in H2O (119.1 Pa)