  • 109P1324S1011
109P1324S1011
advertisement
Manufacturer No:
109P1324S1011
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109P1324S1011
Package:
Datasheet:
109P1324S1011
Description:
DC Fans DC Fan, 127x38mm 24VDC, Ribless, Tach
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
109P1324S1011
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Housing Material
    Plastic
  • Material - Frame
    Plastic
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    -4~140°F -20°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    San Ace 127
  • Size / Dimension
    Square - 127mm Lx127mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Power (Watts)
    13.2W
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Approval Agency
    CSA, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    148.3 CFM
  • Noise
    47.0 dB(A)
  • Voltage Range
    20.4V~27.6VDC
  • Height
    127mm
  • Length
    127mm
  • Width
    38.00mm