  • 109W1212M102
109W1212M102
advertisement
Manufacturer No:
109W1212M102
Manufacturer:
Sanyo Denki America Inc.
HK JDW NO:
689-109W1212M102
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
109W1212M102
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.926lb 420.03g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    San Ace 120W
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    2.64W
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.220A
  • Ingress Protection
    IP55 - Dust Protected, Water Resistant
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    2150 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    79.4 CFM (2.22m3/min)
  • Noise
    34.0 dB(A)
  • Voltage Range
    10.2V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.165 in H2O (41.1 Pa)
  • Width
    38.00mm