  • 10AX016C3U19I2LG
10AX016C3U19I2LG
advertisement
Manufacturer No:
10AX016C3U19I2LG
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-10AX016C3U19I2LG
Package:
484-BFBGA
Datasheet:
10AX016C3U19I2LG
Description:
3.25mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 484-BFBGA 0.8mm mm 484
Quantity:
In Stock : 3055
Step5Bar-code shipping tag
10AX016C3U19I2LG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    484-BFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Arria 10 GX
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    484
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.98V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of Outputs
    240
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    240
  • Number of Inputs
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    160000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    61510
  • Length
    19mm
  • Height Seated (Max)
    3.25mm
  • Width
    19mm