  • 10AX016E4F27I3LG
10AX016E4F27I3LG
advertisement
Manufacturer No:
10AX016E4F27I3LG
HK JDW NO:
386-10AX016E4F27I3LG
Package:
672-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX016E4F27I3LG
Description:
3.25mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 672-BBGA, FCBGA 1mm mm 672
Quantity:
In Stock : 8997
Step5Bar-code shipping tag
10AX016E4F27I3LG
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    240
  • Number of Inputs
    240
  • Number of Logic Elements/Cells
    160000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    61510
  • Length
    27mm
  • Height Seated (Max)
    3.25mm
  • Width
    27mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    672-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Number of Terminations
    672
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm