  • 10AX027H1F35I1SG
10AX027H1F35I1SG
advertisement
Manufacturer No:
10AX027H1F35I1SG
HK JDW NO:
386-10AX027H1F35I1SG
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX027H1F35I1SG
Description:
3.5mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 16025
Step5Bar-code shipping tag
10AX027H1F35I1SG
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Part Status
    Discontinued
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.98V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of I/O
    384
  • Number of Logic Elements/Cells
    270000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    101620
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm