  • 10AX057K3F40I2LG
10AX057K3F40I2LG
advertisement
Manufacturer No:
10AX057K3F40I2LG
HK JDW NO:
386-10AX057K3F40I2LG
Package:
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX057K3F40I2LG
Description:
3.5mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1517-BBGA, FCBGA 1mm mm
Quantity:
In Stock : 17218
Step5Bar-code shipping tag
10AX057K3F40I2LG
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1517-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Part Status
    Active
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1517
  • Number of Outputs
    696
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    696
  • Number of Inputs
  • Number of Logic Elements/Cells
    570000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    217080
  • Length
    40mm
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Width
    40mm