  • 10AX090S4F45E3SG
10AX090S4F45E3SG
advertisement
Manufacturer No:
10AX090S4F45E3SG
HK JDW NO:
386-10AX090S4F45E3SG
Package:
1932-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX090S4F45E3SG
Description:
3.65mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1932-BBGA, FCBGA 1mm mm
Step5Bar-code shipping tag
10AX090S4F45E3SG
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1932-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.93V
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1932
  • Number of Outputs
    624
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    624
  • Number of Inputs
  • Height Seated (Max)
    3.65mm
  • Length
    45mm
  • Width
    45mm