  • 10CL016ZU256I8G
10CL016ZU256I8G
advertisement
Manufacturer No:
10CL016ZU256I8G
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-10CL016ZU256I8G
Package:
256-LFBGA
Datasheet:
10CL016ZU256I8G
Description:
1.5mm mm FPGAs Cyclone® 10 LP Series 256-LFBGA 0.8mm mm 256
Quantity:
In Stock : 879
Step5Bar-code shipping tag
10CL016ZU256I8G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    256-LFBGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Cyclone® 10 LP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    256
  • Voltage - Supply
    1.0V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Number of I/O
    162
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    15408
  • Total RAM Bits
    516096
  • Number of LABs/CLBs
    963
  • Number of CLBs
    963
  • Height Seated (Max)
    1.5mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm