  • 10CL025ZE144I8G
10CL025ZE144I8G
advertisement
Manufacturer No:
10CL025ZE144I8G
HK JDW NO:
386-10CL025ZE144I8G
Package:
144-LQFP Exposed Pad
Datasheet:
10CL025ZE144I8G
Description:
1.65mm mm FPGAs Cyclone® 10 LP Series 144-LQFP Exposed Pad 0.5mm mm 144
Quantity:
In Stock : 13601
Step5Bar-code shipping tag
10CL025ZE144I8G
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    144-LQFP Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Number of Terminations
    144
  • Voltage - Supply
    1.0V
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G144
  • Number of I/O
    76
  • Number of Logic Elements/Cells
    24624
  • Total RAM Bits
    608256
  • Number of LABs/CLBs
  • Length
    20mm
  • Height Seated (Max)
    1.65mm
  • Width
    20mm