  • 10CL055ZU484I8G
10CL055ZU484I8G
advertisement
Manufacturer No:
10CL055ZU484I8G
HK JDW NO:
386-10CL055ZU484I8G
Package:
484-UBGA
Datasheet:
10CL055ZU484I8G
Description:
2.05mm mm FPGAs Cyclone® 10 LP Series 484-UBGA 0.8mm mm 484
Quantity:
In Stock : 738
Step5Bar-code shipping tag
10CL055ZU484I8G
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    484-UBGA
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Number of Terminations
    484
  • Voltage - Supply
    1.0V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Supply Voltage
    1V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B484
  • Number of I/O
    321
  • Number of Logic Elements/Cells
    55856
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    3491
  • Length
    19mm
  • Height Seated (Max)
    2.05mm
  • Width
    19mm