  • 10SCM008010
10SCM008010
advertisement
Manufacturer No:
10SCM008010
Manufacturer:
Essentra Components
HK JDW NO:
280-10SCM008010
Package:
Datasheet:
Description:
SHOULDER WASHER 8.1MM ID 14.2MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
10SCM008010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material
    Nylon
  • Series
    MicroPlastics, SC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Diameter - Inside
    0.319 (8.10mm)
  • Length - Below Head
    0.394 10.00mm
  • Thickness - Overall
    0.098 2.50mm