  • 111122K03P60BQTAF9LM
111122K03P60BQTAF9LM
advertisement
Manufacturer No:
111122K03P60BQTAF9LM
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-111122K03P60BQTAF9LM
Package:
1111 (2828 Metric)
Description:
3.6pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Non-Magnetic Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Quantity:
In Stock : 14218
Step5Bar-code shipping tag
111122K03P60BQTAF9LM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss, Non-Magnetic
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    3.6pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm