  • 1111J1000122GQT
1111J1000122GQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J1000122GQT
HK JDW NO:
419-1111J1000122GQT
Datasheet:
1111J1000122GQT
Description:
1200pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J1000122GQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm