  • 1111J1K00470KQT
1111J1K00470KQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J1K00470KQT
HK JDW NO:
419-1111J1K00470KQT
Datasheet:
1111J1K00470KQT
Description:
47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J1K00470KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm