  • 1111J2501P70CQT
1111J2501P70CQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J2501P70CQT
HK JDW NO:
419-1111J2501P70CQT
Datasheet:
1111J2501P70CQT
Description:
1.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J2501P70CQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1.7pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm