  • 1111J5000100GUT
1111J5000100GUT
advertisement
Manufacturer No:
1111J5000100GUT
HK JDW NO:
419-1111J5000100GUT
Datasheet:
1111J5000100GUT
Description:
10pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J5000100GUT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm