  • 1111J5004P00DQT
1111J5004P00DQT
advertisement
Manufacturer No:
1111J5004P00DQT
HK JDW NO:
419-1111J5004P00DQT
Datasheet:
1111J5004P00DQT
Description:
4pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111J5004P00DQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    4pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm