  • 1111Y1500681FQT
1111Y1500681FQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y1500681FQT
HK JDW NO:
419-1111Y1500681FQT
Datasheet:
1111Y1500681FQT
Description:
FlexiCap™ 680pF 150V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y1500681FQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    680pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm