  • 1111Y1K00240KQT
1111Y1K00240KQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y1K00240KQT
HK JDW NO:
419-1111Y1K00240KQT
Datasheet:
1111Y1K00240KQT
Description:
FlexiCap™ 24pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y1K00240KQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    24pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm