  • 1111Y2500131KQT
1111Y2500131KQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y2500131KQT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1111Y2500131KQT
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
1111Y2500131KQT
Description:
FlexiCap™ 130pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y2500131KQT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    130pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm