  • 1111Y3000911GQT
1111Y3000911GQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y3000911GQT
HK JDW NO:
419-1111Y3000911GQT
Datasheet:
1111Y3000911GQT
Description:
FlexiCap™ 910pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y3000911GQT
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    910pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm