  • 1111Y3001P50BQT
1111Y3001P50BQT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y3001P50BQT
HK JDW NO:
419-1111Y3001P50BQT
Datasheet:
1111Y3001P50BQT
Description:
FlexiCap™ 1.5pF 300V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y3001P50BQT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm