  • 1111Y5000750GUT
1111Y5000750GUT
advertisement
Manufacturer No:
1111Y5000750GUT
HK JDW NO:
419-1111Y5000750GUT
Datasheet:
1111Y5000750GUT
Description:
FlexiCap™ 75pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1111Y5000750GUT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    75pF
  • Thickness (Max)
    0.070 1.78mm