  • 11925PB-B4L-AA-00
11925PB-B4L-AA-00
advertisement
Manufacturer No:
11925PB-B4L-AA-00
HK JDW NO:
567-11925PB-B4L-AA-00
Package:
Datasheet:
11925PB-B4L-AA-00
Description:
FAN 240VAC 119X25MM WR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
11925PB-B4L-AA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating
    80mA
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    2700 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    70.6 CFM (1.98m3/min)
  • Noise
    38.0 dB
  • Static Pressure
    0.165 in H2O (41.1 Pa)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.8lb 362.87g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Polycarbonate (PC), Fiberglass Reinforced
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Published
    2013
  • Series
    PB
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    13.00W
  • Voltage - Rated
    240VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.080A
  • Max Power Dissipation
    13W