  • 11925SA-24N-EA-00
11925SA-24N-EA-00
advertisement
Manufacturer No:
11925SA-24N-EA-00
HK JDW NO:
567-11925SA-24N-EA-00
Package:
Datasheet:
11925SA-24N-EA-00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
11925SA-24N-EA-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Weight
    0.309lb 140.16g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    11925SA
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.110A
  • Max Power Dissipation
    2.64W
  • Current Rating
    110mA
  • Lifetime @ Temp
    40000 Hrs @ 60°C
  • RPM
    2500 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    91.0 CFM (2.55m3/min)
  • Noise
    37.0 dB
  • Voltage Range
    12V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.190 in H2O (47.3 Pa)