  • 11938FB-B3N-AP-00
11938FB-B3N-AP-00
advertisement
Manufacturer No:
11938FB-B3N-AP-00
HK JDW NO:
567-11938FB-B3N-AP-00
Package:
Datasheet:
11938FB-B3N-AP-00
Description:
FAN 230VAC 119X38MM WR
Step5Bar-code shipping tag
11938FB-B3N-AP-00
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FS
  • Size / Dimension
    Square - 119mm Lx119mm H
  • Power (Watts)
    14.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.080A
  • Lifetime @ Temp
    100000 Hrs @ 25°C
  • Air Flow
    110.0 CFM (3.08m3/min)
  • Noise
    45.0 dB
  • Static Pressure
    0.370 in H2O (92.2 Pa)